Mateusz Kijak – malarz, rzeźbiarz, rysownik, grafik, producent video.

 

Mateusz Kijak urodził się w 1990 roku w Tarnowie. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie. W latach 2009-2014 studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, aneks z rysunku w pracowni prof. Andrzeja Zwolaka. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, grafiką komputerową, produkcją i postprodukcją video, animacją, a także produkcją muzyki. Mateusz Kijak jest laureatem wielu konkursów i przeglądów artystycznych, brał udział w wielu wystawach, zarówno zbiorowych jak i indywidualnych. W ramach działalności twórczej związanej z produkcją video oraz realizacją grafik - Mateusz Kijak, współpracował z wieloma wykonawcami muzycznymi m.in. Liroy, DOD, Buczer etc. a także realizował projekty dla firm w kraju jak i na potrzeby rynków zagranicznych m.in. USA, Szwecja, Kajmany, Hiszpania. W 2015 r. Mateusz Kijak, udzielił licencji producentom filmu o roboczym tytule „Nigdy już tu nie powrócę” na wykorzystanie zestawu jego rysunków przy produkcji filmu. Film opowiada historie życia i twórczości – Tadeusza Kantora, w którego rolę wciela się Borys Szyc. Prace Mateusza Kijaka, znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych. Obecnie pracuje nad wieloma projektami artystycznymi związanymi z pełnym spektrum jego aktywności twórczej.

 

Aby przeczytać dokładny życiorys - kliknij tutaj. 

 

 

 
 

Malarstwo

Prezentacja wybranych obrazów, wykonanych w technice olejnej, akwarelowej, a także technikach mieszanych.

Rzeźba

Prezentacja wybranych realizacji rzeźbiarskich, wykonanych w glinie, gipsie, brązie, drewnie, a także innych materiałach.

Rysunek

Prezentacja wybranych rysunków studyjnych, szkiców oraz kompozycji autorskich wykonanych węglem, tuszem, grafitem oraz przy użyciu technik własnych.

 
 

Grafika komputerowa

Prezentacja wybranych grafik komputerowych, projekty plakatów, logotypów, okładek oraz kompozycje autorskie.

Produkcja video

Prezentacja wybranych realizacji video, teledyski, videorelacje, animacje, filmy autorskie itp.

Muzyka

Prezentacja wybranych realizacji muzycznych.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/MateuszKijakArt mateuszkijak@gmail.com